Plusy i minusy sprzętu poleasingowego

Decydując się na wybór sprzętu elektronicznego, coraz częściej bierzemy pod uwagę nie tylko jego cenę, ale również jego jakość. Czasem warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy, który sprawdza się niemal zupełnie jak nowy, a jego cena okazuje się być dla klienta zwykle bardzo korzystna. Warto go jednak zakupić w odpowiednim serwisie.

Czym jest sprzęt poleasingowy?

Leasing to forma kredytowania, często wykorzystywana w korporacjach i dużych firmach. Dzięki niemu wielu przedsiębiorców jest w stanie zapewnić swojej firmie sprzęt, który jest niezawodny, wytrzymały oraz posiada dużą liczbę rozmaitych opcji. Po okresie spłaty leasingu, czyli po około dwóch, trzech latach, często decydują się oni na jeszcze nowszy sprzęt, natomiast ten zostaje wyprzedany i trafia do różnych sklepów w cenie dostępnej dla przeciętnego zjadacza chleba.

Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Sprzęt poleasingowy trafia do sklepów często prosto z branży IT, której szczególnie zależy na wysokiej jakości urządzeniach, zwłaszcza na komputerach. Są one przeznaczone do codziennego użytku, jednak charakteryzują się one podwyższonym standardem: są wydajne, energooszczędne i odporne na wszelkiego rodzaju awarie. Dlatego też ich jakość jest dużo wyższa niż  komputerów znajdujących się w hipermarketach: zostały one zaprojektowane z myślą o pracy w korporacjach.

Konstrukcja komputerów poleasingowych jest zazwyczaj dużo solidniejsza niż komputerów z hipermarketów. Wysokiej jakości materiały, a także trwała obudowa i precyzyjny montaż to tylko niektóre zalety takiego sprzętu. Oprócz tego można znaleźć w nich, przeznaczone z myślą o klasie biznesowej, lepsze oprogramowanie systemowe. Cena takiego sprzętu potrafi być natomiast nawet o 70% niższa od ceny początkowej i, mimo że nie jest to sprzęt całkowicie nowy, zostaje objęty dodatkową gwarancją.

Minimalne usterki  w wyglądzie

Główną wadą sprzętu poleasingowego mogą być naturalne rysy i przetarcia, które pojawiają się podczas zwykłego użytkowania. Nie wszystkie komputery oczywiście muszą je mieć, dlatego najlepiej obejrzeć je osobiście przed dokonaniem zakupu i dokonać satysfakcjonującego nas wyboru lub skontaktować się wcześniej ze sprzedawcą. To bardzo ważne, aby kupić tego rodzaju sprzęt w odpowiednim sklepie, bo łatwo być w takim przypadku oszukanym. Dalian Trading to jedna z firm, która oferuje ciekawy wybór modnych laptopów oraz części do komputerów, a obsługa w tym sklepie na pewno nikogo nie zawiedzie.

Sprawdź poleasingowe laptopy w Szczecinie na DalianTrading