Co powinno się znaleźć w niezbędniku majsterkowicza?

W każdym domu czasem mają miejsce awarie, które mogą zepsuć Tobie cały plan dnia. Z tego powodu warto zaopatrzyć się wcześniej we właściwy sprzęt, dzięki dużo szybciej uda Ci się wszystko naprawić. Nawet jeśli prace przy naprawach nie są Twoją wielką pasją, zobacz, jakie narzędzia mogą okazać się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi w przypadku nagłych domowych usterek.

Lutownica

Przy naprawach urządzeń elektronicznych bardzo przydatna okazuje się lutownica, która może niejednokrotnie sprawić, iż nasz sprzęt „odżyje” i nie będziemy musieli kupować jego nowego zamiennika. Czasem nie opłaca się wydawać swoich oszczędności na naprawę sprzętu w serwisie, który mógłby zażądać większej kwoty niż wartość samego wiekowego urządzenia – w takich momentach własna lutownica okazuje się być nieocenionym sprzymierzeńcem.

Najczęściej wybieranym rodzajem lutownicy jest lutownica transformatorowa.  Jest ona dużo bardziej uniwersalna niż lutownica oporowa, a także błyskawicznie się nagrzewa. Zwykle możemy tego typu lutownice znaleźć w sklepach w kształcie pistoletu.

Miara

Wydaje się, że miara może przydać się każdemu, w przypadku prac remontowych lub budowlanych warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim, istotny jest materiał, z którego została wykonana taśma miernicza. Ta profesjonalna produkowana jest zwykle ze stali węglowej. Warto jednak wiedzieć, że musi ona być wykonana tak, aby w przekroju poprzecznym mogła wykonać kształt łuku – to świadczy o jej wytrzymałości.

Zestaw wierteł

W zależności od tego, jakie remonty, naprawy lub roboty budowlane planujesz, warto nabyć odpowiednie wiertła: nie ma sensu jednak kupowanie ich oddzielnie, dużo bardziej opłaca się zakup od razu całego zestawu. Na półkach sklepowych można znaleźć zestawy przeznaczone zarówno jedynie do wiercenia samego metalu, jak również te uniwersalne, przeznaczone do wiercenia metalu, betonu i drewna, jak np. w sklepie MAGMA, gdzie znajduje się tak szeroki wybór różnych zestawów, gdzie każdy majsterkowicz znajdzie coś dla siebie.

Klucze

To narzędzie najlepiej również kupować w całych zestawach. Jeśli nie zajmujesz się profesjonalnie naprawą samochodów, możesz zakupić podstawowy zestaw z grzechotką. Mogą Ci się przydać zarówno klucze płaskie, oczkowe, jak i płasko-oczkowe, kiedy zależy Ci na połączeniu dwóch funkcji w jednym narzędziu. Tego rodzaju zestaw przyda się we wszelkich naprawach, jak i w różnego rodzaju pracach instalacyjnych.

Sprawdź tarcze do szlifowania w sklepie Magma