Pielęgnacja twarzy

By zachować piękny i promienny wygląd twarzy, warto dbać o nią w odpowiedni sposób. Pielęgnacja obejmuje kilka kroków, które powinny być wykonywane konsekwentnie i systematycznie, dzięki czemu skóra będzie wyglądać zdrowo cały czas. O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji, jakich kosmetyków używać i jakie kroki są niezbędne do utrzymania promiennego wyglądu twarzy?

  • Krok pierwszy to prawidłowe oczyszczanie skóry. Należy usunąć z niej wszystkie zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Najlepiej robić to, używając dobranego do potrzeb cery żelu do twarzy, uważając, by nie był zbyt drażniący. Sprawdzą się tu także naturalne oleje, które mogą również pełnić funkcję płynu do zmywania makijażu. Należy pamiętać, że nigdy nie wolno chodzić spać w makijażu i zawsze trzeba go dokładnie usunąć.
  • Krok kolejny to peeling. Jest to etap, który warto wykonywać kilka razy w tygodniu, w zależności od wymagań skóry. Dobrze przeprowadzić taki zabieg przynajmniej raz w tygodniu, by oczyścić skórę z martwego naskórka i przygotować na przyjęcie odżywczych kremów i masek.
  • Gdy skóra jest już dokładnie oczyszczona, przychodzi pora na odżywcze maski. Raz w tygodniu warto nałożyć na twarz maseczkę – może być dogłębnie oczyszczająca, odżywiająca, wygłądzająca. Powinna zostać dobrana do potrzeb skóry. By składniki aktywne zaczęły działać, dobrze trzymać maskę na twarzy do pół godziny.
  • Po zmyciu maski warto wklepać w skórę krem nawilżający bądź przeciwzmarszczkowy, w zależności od tego, czego potrzebuje cera. Należy pamiętać, że krem powinno się wklepywać delikatnie opuszkami palców, by jak najlepiej się wchłonął. Dobrze w tym miejscu pamiętać również o produkcie do delikatnej skóry pod oczami.
  • Ostatnia kwestia do odpowiednia dieta. Dobrze dobrana i stosowana codziennie pielęgnacja pozwoli utrzymać skórę w świetnej kondycji, pozostawiając ją odżywioną, gładką i pełną blasku. Jednak by jeszcze wzmocnić ten efekt, warto zdrowo się odżywiać i ograniczać spożywanie chemii, która przejawia niekorzystne działanie na organizm.

Stosując się do tych kilku prostych zasad, można w łatwy sposób odżywić skórę i zapewnić sobie piękny wygląd na długie lata.