Moda dla puszystych – wiosna/lato 2017

Nie wszyscy mamy idealne figury – można nawet rzec, że większość osób jest nieidealna, bo każdy narzeka a to na zbyt grube nogi, a to na zbyt obfity lub mały biust, a to na za małe wcięcie w talii, za duży brzuch i tak dalej. Z uwagi na niezdrowy tryb życia, jaki w większości prowadzimy, tendencja do nabierania nadprogramowych kilogramów będzie wzrastała. Nie oznacza to jednak, że puszyści nie mogą się czuć atrakcyjnie i modnie! Co będzie modne tej wiosny i lata?

Więcej w pasie, mniej w sklepie

Niestety, w większości sieciówek ciężko natrafić na dużą ilość rzeczy w rozmiarze większym niż XL. Jeśli już jakieś są, to nieliczne i wcale nie atrakcyjne. Obszerne, nudne, ciemne, pasujące nie do wszystkich typów figury i rodzajów urody. Czasem zdarzy się rzeczywiście świetny ciuch, ale to rzadkość, a przecież nawet z nadwagą (a może tym bardziej z nią) chcemy się czuć ładnie, dobrze, atrakcyjnie. A to może nam zapewnić między innymi piękny, odpowiedni ubiór.

Sklepów dla puszystych powstaje powoli coraz więcej, ale w wielu miastach nie ma ani jednego. Dlatego część osób przeniosła się z zakupami do przestrzeni internetowej, gdzie wybór jest zdecydowanie większy. Świetny sklep to na przykład Karko, gdzie można znaleźć sukienki, spodnie, tuniki, spódnice, kurtki XXL i większe.

Moda wiosna/lato 2017

W modzie dla puszystych oczywiście nie wszystkie obowiązujące trendy będą identyczne – choćby niektóre kroje mogłyby sprawiać, że ktoś będzie wyglądał niekorzystnie, a zbyt wzorzyste czy odblaskowe kreacje po prostu jeszcze bardziej dodawałyby kilogramów. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można nosić się modnie – wystarczy tylko znaleźć dobre miejsce, gdzie można kupić stroje zgodne z obowiązującą modą! W czasie tegorocznej wiosny i lata w modzie są między innymi spodnie z falbanami – oczywiście nie każdej kobiecie będą one pasować, ale jeśli dobierze się do nich wysokie buty, na przykład szpilki, z pewnością wydłużą i wysmuklą sylwetkę. Można też wybierać ciemniejsze, stonowane kolory.

Każdej pani powinna spodobać się za to marynarka o męskim kroju – kolejny hit mody. Pozwoli ona zakryć wystający brzuszek. Pod spodem obowiązkowo sukienka lub spódnica! Talię pozwoli wyszczuplić gorsetowy pasek, noszony na koszulę lub top, a nawet na niektóre kurtki XXL. Zresztą same kurtki XXL także powinny być odpowiednie – na przykład sportowe, bo w modzie jest przełamywanie barier, czyli na przykład sportowy dodatek do bardziej eleganckiej stylizacji. Pasek-gorset świetnie się też będzie nadawał do koszuli oversize, koniecznie w paski. Najlepiej wybierać te pionowe, bo wyszczuplą.