Jak lubrykanty mogą wzbogacić nasze życie seksualne?

Seks stał się dla Ciebie fizjologiczną czynnością, za pomocą której rozładowujesz napięcie i masz odskocznię od problemów w pracy czy w domu? Najwyższy czas na to, abyś zmienił swoje życie intymne i sięgnął po lubrykanty. Czym one są i jaki wpływ mają na seks?

Czym są lubrykanty i jak działają?

Lubrykanty zaliczane są w sklepach dla dorosłych do kategorii akcesoria erotyczne, m.in. w sklepie eRozkosz.pl. Są to substancje wykorzystywane w celu większego pobudzenia seksualnego. Wbrew pozorom lubrykantów mogą używać wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni czy pary, choć najczęściej są one wykorzystywane w przypadku nadmiernej suchości okolic intymnych. Ich zadanie jest jednak bardziej wszechstronne, ponieważ pozwalają poprawić w zasadzie każdy rodzaj aktywności seksualnej.

Występują głównie trzy rodzaje lubrykantów: wodne, silikonowe oraz zrobione z wykorzystaniem substancji oleistych. Lubrykanty wodne będą hipoalergiczne, nie wywołują uczuleń i można je stosować w dowolny sposób. Jedynym ich mankamentem jest to, że szybko się wchłaniają i trzeba je nakładać ponownie. Natomiast lubrykanty olejowe zapewniają doskonały poślizg na długi czas, ale niekoniecznie ich użycie w parze z prezerwatywą będzie bezpieczne. Mogą spowodować pęknięcie gumy. Silikonowe lubrykanty są połączeniem dwóch cech poprzednich rodzajów podobnych substancji.

W parze z zabawkami erotycznymi

Akcesoria erotyczne takie jak dilda, zatyczki analne, czy szeroki wybór wibratorów, powinny być stosowane z lubrykantami, aby zapewnić odpowiedni poślizg. Dzięki nim nie spowodujemy podrażnień okolic intymnych, a jedynie zwiększymy doznania partnera lub partnerki, albo swoje własne. Lubrykanty znakomicie nadają się do masturbacji dla mężczyzn i kobiet.

Z uwagi na duże właściwości poślizgowe, nawilżające i łagodzące, lubrykanty w parze z zabawkami dla dorosłych spełnią idealnie swoje zadanie. Akcesoria erotyczne, które dotychczas były postrzegane przez partnerów czy partnerki za zbyt inwazyjne, mogą gładko zwiększyć przyjemność doznań w sypialni, jak i poza nią. Warto wykorzystać kilka różnych lubrykantów i sprawdzić, który najbardziej przypadnie nam do gustu i nie będzie powodował jakichkolwiek reakcji alergicznych. Substancje na bazie wody można nawet połknąć i nie stanie się nam z tego powodu nic złego.

Akcesoria erotyczne nie są przeznaczone tylko dla singli, ale i dla par. Wśród nich wymienia się lubrykanty, zwiększające ochotę na seks i doznania erotyczne, jak i żele nawilżające, które mają szerokie zastosowanie w praktyce.