Najmodniejszy makijaż na lato 2017

W lecie stosujemy co prawda o wiele mniej kosmetyków niż w ciągu innych miesięcy w roku – jest po prostu zbyt gorąco, by nakładać na siebie tonę tapety! Trzeba jednak równie uważnie dbać o skórę, by się zanadto nie przesuszyła, a także stosować takie kosmetyki, żeby nie spłynęły przy pierwszym kontakcie z rozgrzanymi promieniami słońca czy z wodą w basenie, albo jeziorze. Nieprawdą jest też, że najlepiej nie malować się w ogóle – w końcu lato to idealny moment, by kogoś poznać! A zatem jakie trendy obowiązują w lecie 2017 roku?

Oranż i błękit

W każdym sezonie modne są nieco inne kolory lub ich odcienie. Czasem więc wystarczy kupić sobie inną szminkę czy kredkę do oczu, żeby uzyskać makijaż jak z najnowszej okładki. W lecie 2017 roku najmodniejsze barwy to oranż oraz błękit. Pojawiły się nawet pomadki w odcieniu błękitu, jednak jest to oczywiście wersja dla odważnych. Warto jednak nieco zaszaleć i postawić na kolory – w końcu jest lato, słońce, urlop. Można się nieco zabawić własnym wizerunkiem!

Błękit sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej romantycznych stylizacjach – świetnie na przykład będzie współgrał naniesiony na powieki, ze zwykłym błyszczykiem na ustach. Można postawić na nieco mocniejszy make up, albo też jedynie na cienką, ale wyrazistą kreskę na powiece. Oranż zaś pasuje zarówno na oczy, jak i na policzki, a także po prostu na usta. Najlepiej by jedno miejsce było mocniej zaakcentowane, a barwa pasowała do części stylizacji – sukienki, spódnicy czy bluzki.

Modne są też grafiki, jednak ich raczej nie polecamy – mało kto będzie się prezentował dobrze z pomazaną na przykład w czarne wzory twarzą. Jest to więc raczej trend z wybiegów, który pozostanie chyba na wybiegach.

Połysk czyni cuda

Błyszczyk o złotym wykończeniu to coś idealnego na lato! Doskonale będzie lśnił w promieniach słońca, a do tego nie obciąża wizualnie ust, sprawiając że prezentują się lekko i zalotnie. Połysk może trafić również na powieki oraz na policzki – dzięki temu skóra będzie prezentować się zdrowiej.

Spośród innych trendów warte uwagi są również róże i fiolety, które pojawiają się na wybiegach. Nie wszystkim kobietom będzie jednak w nich ładnie, ponieważ nie pasują do wszystkich karnacji i oprawy oczu. Jeśli ktoś chce być modny, a nie wygląda dobrze w takich kolorach na powiekach, może śmiało umieścić je na paznokciach!